GaripAma " Haberler " Lastik kız Zlata!

Lastik kız Zlata!

12 Aralık 2012 Çarşamba

Uzuyor, esniyor, kıvrılıyor, izleyenler yoruluyor

Dünyanın en esnek kadını Zlata! 24 yaşındaki eski Rus jimnastikçi, dünyanın en sıradışı akrobatlarından biri. 1 metre 74 santimetre boyunda ve 54 kilogram ağırlığındaki Zlata, gününün büyük bölümünü çalışarak geçiriyor ve dünyanın dört bir yanında gösteriler yapıyor.Lastik kız!
fotoğraflar için tıklayın

En sevdiği hareketin geriye doğru tamamen eğilip başını bacaklarının arasından öne doğru çıkartmak ve elleriyle dizlerine dokunmak olduğunu söyleyen Zlata, sadece 50 santimetrekarelik bir kutuya sığabiliyor.

Zlata, "Bunları yapmak bana çok doğal geliyor. Eğer fotoğraf çekimleri için uzun süre bu şekilde durmam gerekirse biraz rahatsızlık verdiği oluyor. Ama bu uzun süre oturmak zorunda kalan insanların duyduğu rahatsızlıkla aynı. Rejim yapmıyorum gerçekten, ama kaslarımın şeklinin bozulmaması ve olabildiğince esnek olmayı sürdürmek için her gün çalışıyorum" diyor.

Çok nadir görülen bir şekilde Zlata'nın vücudundaki tüm tendonları aşırı derecede esnek.

Halihazırda Almanya'da yaşayan Zlata, "Rusya'da esnet olmak çok iyi bir şey, çünkü herkez jimnastikle ilgili. Bazı kızlar ise benim bu kadar iyi olmamdan hoşlanmıyor. Akrobasi sanatını öğrendikten sonra bağımlı hale geldim ve hayatımın sonuna dek bunu yapmak istiyorum" diyor.